O firmie NetExpert

Firma NetExpert stanowi kilkuosobowy zespół wspierający małe i średnie przedsiębiorstwa od strony informatycznej. Została założona w 1996 roku przez Piotra Szafarczyka. Od początku oferuje obsługę informatyczną firm oraz tworzenie oprogramowania.

Obszar działania

NetExpert pracuje dla szeregu firm z Warszawy, województwa Mazowieckiego, Łódzkiego i Lubelskiego. Obsługuje też oddziały tych firm w innych częściach Polski, m.in. w Trójmieście. Na zasadach outsourcingu wspomaga firmy od kilkuosobowych do zatrudniających 200-300 pracowników.

Piotr Szafarczyk

Piotr Szafarczyk jest absolwentem informatyki na Politechnice Warszawskiej. Swoją karierę zawodową rozpoczął od programowania. Pierwszym stworzonym systemem było oprogramowanie drukujące informacje billingowe dla klientów jednej z central telefonicznych TP.

Później pracował w jednym z banków jako administrator systemów NetWare, Windows NT, Solaris, SWIFTAlliance. Uruchamiał w nim pierwsze połączenie internetowe, serwer poczty elektronicznej, system bankowości internetowej, a także tworzył oprogramowanie wspomagające dział kredytów.

Przez kilka lat współpracował z jednym z autoryzowanych ośrodków szkoleniowych prowadząc zaawansowane szkolenia techniczne z zakresu rozwiązań firm Microsoft, Sun, Novell, zarządzania usługami sieciowymi oraz integracji systemów.